W Pyrzowicach otworzą kolejny szpital tymczasowy. Przejechał premier Matuesz Morawiecki. „Ten najtrudniejszy czas jest właśnie przed nami” – mówił premier w Pyrzowicach, w trakcie zapowiedzi otwarcia szpitala. Szpital od listopada stał pusty, funkcjonował pasywnie. Teraz będzie działał od piątku 26 marca. Pierwszych pacjentów przyjmie w najbliższy poniedziałek. W czwartek czyli jutro mamy poznać nowe obostrzenia, które wprowadzi rząd.

Na razie w szpitalu tymczasowym w Pyrzowicach będzie działał I moduł na 28 łóżek, sam szpital docelowo ma przyjąć 144 pacjentów.

Morawiecki mówił o szczepionce Astra-Zeneka i tym, że jest bezpieczna dla pacjentów.

„Niepotrzebne zamieszanie ze szczepionką AstraZeneki doprowadziło do tego, że Europejska Agencja Leków musiała się wypowiadać w tej sprawie i wypowiedziała się – tak, jak się spodziewaliśmy – że to bezpieczna szczepionka” – mówił. „W najbliższych 4 tygodniach przyjedzie do Polski 7 mln dawek” – zapewniał premier.

Według naukowców z Laboratorium Genetycznego Gyncentrum w Sosnowcu, którzy prowadzą sekwencjonowanie 1,5 tys. próbek COVID-19, większość przypadków koronawirusa na Śląsku to odmiana brytyjska. Bardziej zaraźliwa i cięższa dla pacjentów.

Dzisiaj w Polsce mamy 29 978 nowych zakażeń i 460 zgonów. Na Śląsku mamy 4605 zakażeń i 93 zgony.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.