MCK / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Działający w Międzynarodowym Centrum Kongresowym szpital tymczasowy dla pacjentów covidowych zwiększy ilość łóżek. Obecnie jest 292, w tym 256 jest zajętych – 23 pacjentów znajduje się pod respiratorami.

Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego, poinformowała InfoKatowice.pl, że do Ministerstwa Zdrowia skierowano wniosek o uruchomienie kolejnego modułu w szpitalu tymczasowym. Chodzi o dodatkowych 112 łóżek. Łącznie więc będzie ich 404.

Reklama

Przypomnijmy, obiekt docelowo ma być gotowy na przyjęcie 500 pacjentów. Formalnie ma działać do końca kwietnia.

Koszty szpitala

Rzecznik wojewody wytłumaczyła też jak wygląda sytuacja kosztów szpitala. W tym różnicę między 10-12 mln zł, które podawał wojewoda, a ponad 55 mln zł, które podało Ministerstwo Zdrowia.

Ogółem powstanie szpitala w MCK kosztowało 40,7 mln zł. W tym sprzęt i wyposażenie to prawie 24,3 mln zł, koszty adaptacji budynku to 16,5 mln zł.

Do tego dochodzą jeszcze koszty utrzymania szpitala (w grudniu było to 4,5 mln zł) i odtworzenie MCK do stanu pierwotnego (to około 3 mln zł). Miesięcznie wynajem obiektu od PTWP Event Center – zarządcy MCK to wydatek około 1 mln zł.

Kwota 55 mln zł to zapotrzebowanie finansowe, które składano do Ministerstwa Zdrowia, gdy szpital był uruchamiany.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.