Napadał na kobiety w Katowicach. Grozi mu 12 lat więzienia. Katowicka policja zatrzymała mężczyznę, który podejrzany jest o rozboje na kobietach, usłyszał też zarzut znieważenia policjantów i zmuszania ich do zaniechania czynności służbowych. Został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

„Do pierwszej napaści doszło na ulicy Sobieskiego. Mężczyzna zaatakował kobietę, przewracając ją na chodnik i kopiąc. Napastnik pokrzywdzonej kobiecie ukradł torebkę z pieniędzmi i dokumentami, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku napaści 40-latka doznała urazu nosa. Na miejsce od razu zostały skierowane policyjne służby wraz z przewodnikami psów tropiących. Niestety mężczyzna zaatakował ponownie już w innej dzielnicy Katowic. Na ulicy Morawa wszedł do sklepu spożywczego i brutalnie pobił pracującą tam 60-latkę, po czym ukradł pieniądze i telefon. I w tym przypadku sprawca uciekł z miejsca zdarzenia” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Udało się w ciągu 2 dni wytropić 28-latka, który przebywał w jednym z mieszkań w Katowicach. Był znany wymiarowi sprawiedliwości – przebywał w więzieniu w związku z usiłowaniem zabójstwa. Był agresywny wobec policjantów, stawiał opór podczas aresztowania.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ, sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na 2 miesiące. Grozi mu kara do 12 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę, gdyż podejrzany działał w warunkach recydywy.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.