Zatrzymani mężczyźni / fot. Policja
Reklama

Weszli do mieszkania w Katowicach i pobili 40-latka. Leży teraz w śpiączce. Katowicka policja zatrzymała 4 sprawców pobicia 40-letniego mężczyzny. Napastnicy weszli do mieszkania mężczyzny i dotkliwie go pobili, ostatecznie ofiara trafiła do szpitala. Obecnie znajduje się w śpiączce.

Z informacji, które udało nam się uzyskać, do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w rejonie Szopienic-Burowca. Do mieszkania 40-latka w połowie lutego weszło 4 mężczyzn.

Reklama

„Mężczyzna uderzany był pięściami po głowie i kopany po całym ciele. Powodem tak brutalnego zachowania napastników miała być wcześniejsza kłótnia, do której doszło pomiędzy pokrzywdzonym a jednym ze sprawców. Po całym zdarzeniu napastnicy opuścili mieszkanie” – tłumaczy Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Mężczyzna nie zadzwonił po pomoc medyczną ani nie zgłosił pobicia na Policji. Dopiero po kilku dniach, kiedy jego stan znacznie się pogorszył, matka pokrzywdzonego złożyła zawiadomienie, a mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie był operowany ze względu na ciężki uraz głowy” – dodaje.

Jak się okazało powodem sporu między mężczyznami była kobieta. Pobity obecnie znajduje się w szpitalu – ciągle jednak jest w śpiączce.

Po informacji o zdarzeniu katowicka policja rozpoczęła poszukiwania sprawców. Udało się zatrzymać 4 mężczyzn w wieku 54, 44, 22 i 17 lat.

„Podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie i doprowadzeni do sądu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice – Wschód sąd aresztował mężczyzn na okres 3 miesięcy. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Żyłka.

Ta wobec 54-latka może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

Z naszych informacji wynika, że stan 40-latka się poprawia. Ma być wybudzany ze śpiączki.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.