Reklama

Nawet co piąty Polak rozważa zainwestowanie swoich oszczędności na rynku nieruchomości. Zakup mieszkania, działki budowlanej, rzadziej domu wciąż uchodzi za bardzo bezpieczną lokatę kapitału, szczególnie w tak niepewnych czasach. Historycznie to właśnie nieruchomości okazywały się być najstabilniejszym i najbardziej zyskownym spośród bezpiecznych aktywów, dystansując pod tym względem nawet metale szlachetne. Nic dziwnego, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy zaobserwowaliśmy ogromny wzrost zainteresowania nowymi mieszkaniami w centrum Katowic.

Bezpieczna przystań dla oszczędności

Nieruchomości, a zwłaszcza dobrze zlokalizowane mieszkania, to wyjątkowo bezpieczny rodzaj inwestycji, stanowiący znakomitą alternatywę dla niskooprocentowanych depozytów bankowych oraz bardzo ryzykownych aktywów finansowych (akcje, fundusze inwestycyjne etc.). Niewątpliwą zaletą nieruchomości jest także to, że nie wymagają one stałego nadzoru ze strony właściciela.

Reklama

Istnieją różne metody zarabiania na nieruchomościach, spośród których najpopularniejszy jest oczywiście wynajem długoterminowy. Coraz więcej właścicieli decyduje się również spróbować wynajmu krótkoterminowego, który jest bardziej zyskowny, natomiast też mocniej angażujący czasowo.

Nieruchomość nie musi jednak być tylko źródłem dochodu pasywnego. Dla wielu osób jest to po prostu idealny sposób na zabezpieczenie swojego kapitału przed wpływem inflacji, a tym samym przed spadkiem wartości pieniądza. W tak niepewnych czasach, w jakich przyszło nam żyć, jest to szczególnie istotna korzyść wynikająca z zakupu mieszkania w centrum Katowic ( https://www.pierwszadzielnica.pl/prestizowe-inwestycje-w-katowicach/ ) czy innego dużego miasta.

Centralna lokalizacja to duży atut

Dlaczego szukając nieruchomości inwestycyjnej warto zainteresować się właśnie mieszkaniami w centrum Katowic? Powodów jest kilka. Pierwszym z nich jest niemal gwarantowany wzrost wartości nieruchomości. Wynika to z faktu, iż mieszkania zlokalizowane w centrum i śródmieściu cieszą się rosnącą popularnością i w perspektywie kilku do kilkunastu lat będą stanowić oczywisty wybór dla większości nabywców. To siłą rzeczy wywinduje ich ceny, a te, z którymi mamy do czynienia dziś, będą wspominane, jako wyjątkowo okazyjne.

Decyzję o zakupie mieszkania w centrum lub śródmieściu warto podeprzeć także argumentem demograficznym. Wszelkie prognozy wskazują, że będzie nas coraz mniej, a w perspektywie 50-70 lat polskie społeczeństwo stanie się najstarszym w Europie. To wymusi daleko idące zmiany na rynku nieruchomości. Drastycznie spadnie zainteresowanie domami na wsi oraz mieszkaniami na obrzeżach, na czym skorzystają lokale w centralnych punktach największych miast.

Zakup mieszkania w celach inwestycyjnych powinien zostać dokładnie przemyślany pod kątem uzyskiwania stałych przychodów z jego wynajmu. Jest to szczególnie ważna kwestia dla osób, które rozważają zaciągnięcie kredytu hipotecznego i muszą mieć pewność, że miesięczna rata zostanie skompensowana stałym przychodem. Tutaj zdecydowanie najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie właśnie mieszkanie w centrum Katowic lub dowolnego innego dużego miasta. Takie lokale bardzo szybko znajdują najemców, zarówno długo-, jak i krótkoterminowych.

Mieszkania w centrum Katowic – co mamy do wyboru?

Katowice są dobrym przykładem miasta, w którym od kilku lat postępuje zjawisko „odzyskiwania centrum” dla mieszkańców. Duży wkład mają w to firmy deweloperskie oddające do użytku efektowne osiedla mieszkaniowe w atrakcyjnych lokalizacjach. Sztandarowym inwestycją tego typu jest Pierwsza Dzielnica od TDJ Estate.

Pierwsza Dzielnica powstaje przy ulicy Góreckiego, w pobliżu tzw. strefy kultury – to katowickie śródmieście, w sąsiedztwie m.in. hali „Spodek” czy budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Osiedle zostało zaprojektowane w taki sposób, aby pod względem architektonicznym i funkcjonalnym idealnie wpisywało się w okoliczną zabudowę, jednocześnie zapewniając mieszkańcom jak najwyższy komfort codziennego życia.

Do dyspozycji mieszkańców będą takie udogodnienia, jak przestrzeń kreatywna, miejsce pracy i spotkań, strefa relaksu czy wózkownia z rowerownią – dlatego mieszkania w centrum Katowic w ramach inwestycji Pierwsza Dzielnica powinny zainteresować przede wszystkim młode rodziny. To ważna informacja z punktu widzenia nabywców inwestycyjnych, którzy nie będą musieli się martwić znalezieniem rzetelnych najemców.

Pierwsze mieszkania na terenie osiedla Pierwsza Dzielnica zostaną oddane do użytku w III kwartale 2021 roku. Więcej szczegółów na temat inwestycji można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.pierwszadzielnica.pl. Biuro sprzedaży mieści się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym przy pl. Sławika i Antalla 1.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.