Szczepienie / fot. Pixabay.com
Reklama

Po Katowicach będzie jeździł mobilny punkt szczepień. Korzystać z niego mogą seniorzy oraz osoby niepełnosprawne lub niesamodzielne, które same nie są w stanie – z różnych powodów – dotrzeć do punktów szczepień.

To rozwiązania dedykowane także tym, którzy nie mogą skorzystać z pomocy w dotarciu do punktu szczepień przez samorząd. Przypomnijmy, w Katowicach seniorów i osoby niepełnosprawne transportuje straż miejska.

Reklama

„Do realizacji szczepień wyjazdowych w Katowicach wybrany został Szpital Murcki Sp. z o.o. Mieszkaniec, który chciałby skorzystać z możliwości zaszczepienia się w domu, musi w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoją poradnią lekarza rodzinnego. Następnie lekarz zgłasza zapotrzebowanie na zaszczepienie pacjenta do Szpitala Murcki, który kontaktuje się z pacjentem w celu umówienia terminu szczepienia” – informują katowiccy urzędnicy.

Dowóz na szczepienia

Jeżeli chcemy skorzystać z dowozu na szczepienie, to trzeba zadzwonić na infolinię, wcześniej jednak należy mieć wyznaczony termin szczepienia.

Telefony: (32) 251 69 00 – infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30, (32) 259 30 06 i (32) 259 30 07 – infolinie czynne w poniedziałki, wtorki i środy w godzinach od 7.30 do 15.30, w czwartki w godzinach od 7.30 do 17.00, w piątki od 7.30 do 14.00.

„Strażnicy miejscy podjeżdżają pod dom pacjenta o umówionej godzinie. Pomagają wyjść z mieszkania i towarzyszą seniorowi do punktu szczepień. Strażnicy odwożą oczywiście też starszą osobę do domu czuwając nad jej stanem zdrowia” – informuje Jacek Pytel, rzecznik katowickich strażników.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.