foto: Miejski Dom Kultury "Bogucice- Zawodzie"
Reklama

Każdego roku mieszkańcy Zawodzia (głównie ci najmłodsi), mieli okazję pożegnać zimę tradycyjnym topieniem Marzanny. Wzrastające słupki zachorowań i ponowny lockdown postanowiły po raz kolejny pokrzyżować im plany. Czy wobec zamrażających nas na nowo obostrzeń są szanse na zatrzymanie tegorocznego nadejścia wiosny? Nic bardziej mylnego!

Wiosna dotrze jak zawsze na czas. A w tym roku przyjdzie nawet trzy razy! 20 marca przywitamy jej astronomiczną wersję, 21 marca kalendarzową, natomiast 22 marca ZAWODZIAŃSKĄ! Animatorzy z Miejskiego Domu Kultury „Bogucice- Zawodzie” zdecydowali się wziąć sprawy w swoje ręce, dokonując tradycyjnego topienia Marzanny. Będzie to widowisko wyjątkowe z uwagi na to, że żegnać będą pozostałości nie tylko zimowe, ale i covidowe. – Mamy nadzieję na podwójną skuteczność tego pożegnania: odmrożenie świata przyrody i kultury – tłumaczy Michał Kaczmarek z MDK Bogucice-Zawodzie.

Żeby wszystko odbyło się w całkowitej zgodzie z przepisami, organizatorzy nie zapraszają mieszkańców do udziału w wydarzeniu nad Rawą, ale przed ekrany komputerów i smart fonów (jakie czasy, takie powitanie wiosny). Performance online odbędzie się w poniedziałek o godz. 14:00 na facebooku domu kultury.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.