„Proteger Gate" / fot. Fundacja Pomaganie jest Trendy
Reklama

Przy wejściu do szpitala w Katowicach testują „Proteger Gate”. Ma zatrzymać wirusy. Takie specjalne kabiny trafiły do wrocławskiego szpitala i.m. A. Falkiewicza oraz Szpital Zakonu Bonifratów w Katowicach. To pierwsze tego typu urządzenia w Europie. Przez dwa tygodnie będą teraz testowane. Niestety nie zostają w szpitalach na stałe.

Fundacja „Pomaganie jest Trendy” przekazała właśnie na testy kabiny do dwóch szpitali w Katowicach i Wrocławiu. „Proteger Gate” od piątku stoją przy głównych wejściach do szpitali. Ma niwelować rozprzestrzenianie się wirusa aż do 95%.

Reklama

„Po wejściu do kabiny i zamknięciu drzwi, fotokomórka identyfikuje człowieka, uruchamiając system odpowiednio skorelowanych dysz, który wraz z zabezpieczoną lampą UV-C prowadzi do dezynfekcji. Całkowity proces trwa około 12 sekund” – informuje Fundacja. Kabina nie potrzebuje żadnych płynów i innych środków do dezynfekcji.

Kabiny w Katowicach i Wrocławiu będą testowane przez 2 tygodnie, następnie trafią do Kalisza i Kępna.

Fundacja docelowo zakupić chce podobne urządzenia dla ponad 300 szpitali w Polsce, w czym pomóc ma utworzona zbiórka, którą wesprzeć można za pośrednictwem tutaj: www.siepomaga.pl/40milionowSerc

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.