Reklama

Ponad 4 tys. zakażeń w województwie śląskim. W całym kraju ponad 25 tys. przypadków koronawirusa – niestety zmarły też 453 osoby. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jeszcze dzisiaj zostaną ogłoszone nowe obostrzenia dotyczące całego kraju.  

Dzisiaj w całym kraju odnotowano 25 052 zakażenia i 453 zgony. Na Śląski 4030 zakażeń i 49 zgonów. W Katowicach odnotowano 121 zakażeń i 9 zgonów.

Reklama

Jeszcze dzisiaj mają zostać ogłoszone ogólnopolskie ograniczenia, które zostaną wprowadzone w życie. Obecnie pod większymi restrykcjami funkcjonują na Mazowszu, Pomorzu, Warmii i Mazurach oraz w Lubuskiem. Tam zamknięte są m.in. baseny, aquaparki, stoki narciarskie, korty tenisowe, siłownie, kluby fitness.

Nie jest wykluczone, że nowe obostrzenia zostaną wprowadzone od piątku. Tutaj jednak na szczegóły trzeba poczekać na konferencję Ministerstwa Zdrowia. Ta ma się odbyć jeszcze dzisiaj popołudniu.

Na Śląsku mamy dostępnych 2967 miejsc dla pacjentów covidowych. Z danych na wczoraj wynika, że ponad 2,2 tys. miejsc było zajętych. Na 272 łóżka respiratorowe, 212 jest zajęte.

Wojewoda ogłosił, że do 21 marca w regionie przybędzie 600 łózek covidowych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.