Monopoly w katowickiej odsłonie / fot. UM Katowice

Będzie można kupić sobie Spodek. Kultowa gra planszowa w katowickiej odsłonie. Monopoly doczeka się edycji katowickiej. Będzie można kupować m.in. kojarzone ze stolicą Metropolii obiekty.

Monopoly to od lat 80. Legendarna już planszówka, w którą niemal każdy miał okazję zagrać. Sprzedała się w liczbie ponad 500 milionów egzemplarzy. To gra znana na całym świecie. Teraz gra doczekała się wersji katowickiej, albo jak kto woli Katowice doczekały się swojego debiutu w Monopoly.

„To pierwszy tego typu produkt, upamiętniający symbol Katowic” – mówi Jan Jaźwiński z firmy Winning Moves, wydawcy MONOPOLY w naszym kraju. „Choć trudno w to uwierzyć w ciągu 50-ciu lat ta kultowa budowla nie doczekała się swojej puzzlowej wersji. Teraz fani niezwykłej konstrukcji będą mogli nie tylko kupić ją podczas rozgrywki, ale także ułożyć ją z 1000 elementów. To pierwszy taki projekt w Polsce oraz jeden z pierwszych na świecie” – podkreśla Jaźwiński.

Premiera katowickiej edycji powinna też zwrócić uwagę tutejszych uczniów. Pod koniec marca ruszy bowiem konkurs dla szkół, którego zwycięzcy… znajdą pole swojej placówki na planszy MONOPOLY! Zadaniem konkursowym będzie nagranie filmu pokazującego radość z pojawienia się w mieście Pana Monopoly.

„Liczymy, że młodzi mieszkańcy Katowic zaprezentują swoją kreatywność i entuzjazm towarzyszące pojawieniu się gry dedykowanej ich miastu” – wyjaśnia Jaźwiński. „Mamy nadzieję, że wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta obejrzymy pomysłowe filmiki i nagrania i pod koniec kwietnia ogłosimy zwycięzców, którzy już jesienią 2021 roku będą mogli symbolicznie kupić swoją szkołę w trakcie emocjonującej rozgrywki” – dodaje.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu zostaną rozesłane do szkół w specjalnym piśmie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.