Osiedle Tysiąclecia / Vardges Muradyan
Reklama

Matka zostawiła 2,5 latka w mieszkaniu i poszła na zakupy do centrum handlowego. Dziecko wychylało się przez balkon. To bulwersujące zdarzenie miało miejsce na osiedlu Tysiąclecia. Jedna z mieszkanek zauważyła płaczącego chłopca, do mieszkania siłowo weszli strażacy.

W poniedziałek po godzinie 14.30 dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o małym chłopcu, który na osiedlu Tysiąclecia wychylał się z balkonu na VI piętrze. Płaczące dziecko zauważyła jedna z mieszkanek, zadzwoniła na 112. Wołała też do chłopca, aby wrócił do domu. Dziecko weszło na podwyższenie, zgłaszająca kobiet widziała 2,5-latka od wysokości podbrzusza.

„Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, a także strażacy. Pomimo pukania do mieszkania nikt nie otworzył drzwi. Ze względu na zagrożenie zdrowia, a nawet życia chłopca, strażacy siłowo weszli do mieszkania. Okazało się, że chłopiec jest w nim zupełnie sam. Na miejsce została wezwana również karetka pogotowia z lekarzem, który przebadał chłopca. Na szczęście zapłakanemu 2,5-latkowi nic się nie stało” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Jak ustalili policjanci, ojciec malca w tym czasie był w pracy, a matka, wykorzystując popołudniową drzemkę syna, postanowiła zrobić zakupy w centrum handlowym. Nie przewidziała tego, że syn tak szybko się obudzi” – dodaje.

To prawdopodobnie nie był pierwszy raz, gdy doszło do takiej sytuacji – zakupów podczas drzemki dziecka. Z tym, że to nie była krótka wizyta w osiedlowym sklepie – a wyjazd do Silesia City Center.

Dzisiaj policja wykona kolejne czynności w sprawie – z matką chłopca. Nie są wykluczone zarzuty dla kobiety.

Zgodnie z artykułem 160 kodeksu karnego — kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.