Jarosław Wieczorek w trakcie konferencji prasowe / fot. Śląski Urząd Wojewódzki

600 łóżek covidowych powstanie w regionie. MCK poszerzy swoją działalność – tam powstanie kolejnych 112 miejsc. O planach zwiększenia bazy łóżkowej poinformował wojewoda Jarosław Wieczorek. Nie ma jeszcze decyzji o uruchomieniu szpitala tymczasowego w Pyrzowicach. 

Z danych na 14 marca wynika, że w regionie mieliśmy 2791 łóżek covidowych, natomiast zajęte było 2064. Łóżek respiratorowych było 258, a zajętych 208. W poniedziałek 15 marca, wojewoda Jarosław Wieczorek zapowiedział powiększenie liczby miejsc w szpitalach dostępnych dla pacjentów z koronawirusem.

Sytuacja jest trudna. W miniony weekend na około 550 dziennych wyjazdów sanitarek, ponad 40% dotyczyło pacjentów z Covid-19. Na początku marca było to od 15 do 20%.

Jeszcze w tym tygodniu baza łóżek covidowych w szpitalach w naszym województwie powiększy się o co najmniej 600 łóżek. W tym będzie kolejnych 112 miejsc, które uruchomione zostaną w szpitalu tymczasowym w Katowicach jako następny moduł” – zapowiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Obecnie dostępnych jest tam około 180 miejsc.

Najtrudniejsza informacja jest na południu województwa – w powiatach: żywieckim, cieszyńskim i bielskim. Tam brakuje łóżek dla pacjentów – trafiają m.in. do Katowic.

W tym rejonie województwa pojawią się także nowe miejsce dla pacjentów z COVID-19. W Żywcu ma zostać utworzonych 40 nowych miejsc.

Na razie jeszcze nie zapadła decyzja o uruchomieniu w sumie gotowego już szpitala tymczasowego w Pyrzowicach. Tam dostępnych jest 90 łóżek i 10 respiratorowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.