Potrącenie na al. Korfantego / fot. Policja

Mężczyzna przebiegał przez al. Roździeńskiego. Został potrącony, walczy o życie w szpitalu. Mężczyzna był kilkukrotnie reanimowany. Na chwilę obecną rokowania nie są optymistyczne.

Wypadek miał miejsce w środę, około godziny 19.00.

„Ze wstępnych ustaleń wynika, że 50-letni mężczyzna przebiegał w niedozwolonym miejscu z prawej strony jezdni (od strony Uniwersytetu Ekonomicznego) na lewą, tuż przed wiaduktem przy ul. Murckowskiej. Niestety, na trzecim pasie ruchu został potrącony przez samochód osobowy, kierowany przez 36-letniego mężczyznę. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wskazało, że kierujący był trzeźwy” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Na miejsce natychmiast zostały skierowane służby ratownicze i policjanci katowickiej drogówki. Po reanimacji mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego stan jest krytyczny. Na czas trwania oględzin miejsca zdarzenia ruch w tym miejscu był ograniczony” – dodaje.

Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Pamiętajmy, że po zmroku na drodze kierowca samochodu może nas nie zauważyć – zwłaszcza na drodze, gdzie pojazdy poruszają się dużą prędkością. Dlatego tak ważne jest przechodzenie na pasach.

Piesi powinni też wyposażyć się w elementy odblaskowe.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.