Wycięte drzewa w Katowicach / fot. UM Katowice

W Katowicach coraz głośniej mówi się o wycinaniu drzew, nie tylko tych w Lasach Murckowskich. Mieszkańcy z niepokojem patrzą na każdą wycinkę, chociaż czasami drzewa po prostu stanowią zagrożenie.

Z informacji przekazanych przez urzędników Przewodniczącemu Rady Miasta Katowice, wynika że w 2020 roku usunięto z terenu miasta Katowice łącznie 6 334 drzew, natomiast nakazano nasadzenie 6 326 drzew.

„Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach dokonał w 2020 roku nasadzeń 1115 szt. drzew, w tym: – nasadzenia zastępcze – 276 szt. na podstawie 69 decyzji, – w ramach akcji wCOP Drzewo – 313 szt., – inne nasadzenia 526 szt. Ponadto informuję, że na podstawie przepisów o ochronie przyrody, oprócz rekompensaty za usuwaną zieleń w postaci drzew dopuszcza się zastąpienie jej krzewami. W świetle powyższego, na podstawie decyzji administracyjnych nakazano nasadzenie łącznie 20 490 szt. oraz 2246 m2 krzewów ozdobnych” – poinformował Mariusz Skiba, wiceprezydent Katowic.

W 2020 roku Prezydent Miasta Katowice wydał 244 decyzji administracyjnych zezwalających na wycinkę zieleni na terenie Miasta Katowice z jednoczesnym nakazaniem wykonania nasadzeń zastępczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.