Parking w Stefie Kultury - koncepcja / fot. UM Katowice
Reklama

Budowa parkingu w Strefie Kultury będzie kosztowała około 70 mln zł. Rozpoczyna się projektowanie. Katowicki TBS podpisało umowę na wykonanie projektu parkingu z konsorcjum ARPA Jerzy Gurawski oraz SKI Studio Błażej Szurkowski. To ich koncepcja wygrała konkurs architektoniczny.

Nowy parking zajmie przestrzeń obecnie otwartego parkingu. Powstanie około 1,3 tys. miejsc postojowych. Pozwolenie na budowę ma zostać uzyskane za rok – w marcu 2022 roku. Choć przez pandemię harmonogram może się wydłużyć.

Reklama

„Ten obiekt ma wkomponować się w Strefę Kultury i stać się jej integralną częścią” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Parking w Strefie Kultury do tej pory nie był w stanie wypełnić zapotrzebowania obiektów tam się znajdujących – Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Kierowcy parkowali na trawnikach, blokowali chodniki i zajmowali parkingi w okolicznych osiedlach.

Parking w Stefie Kultury – koncepcja / fot. UM Katowice

W dodatku Strefa Kultury jest otoczona przez budynki usługowe i biurowe, które też mają wpływ na zajmowanie miejsc parkingowych w tym rejonie.

„Jesteśmy zdeterminowani, by jak najszybciej rozpocząć budowę, jednak z uwagi na skalę przedsięwzięcia oraz jego wielkie znaczenie dla wizytówki miasta, jaką jest Strefa Kultury, na pierwszym miejscu stawiamy przygotowanie dobrego projektu i zabezpieczenie organizacyjne przedsięwzięcia” – mówi Janusz Olesiński prezes KTBS.

Tutaj warto przypomnieć, że miasto wkrótce chce wprowadzić opłaty za parkowanie w Stefie Kultury.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.