GieKSa w pierwszym półfinałowym spotkaniu Mistrzostw Polski przegrała na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie 3:4.

Pierwsze półfinałowe spotkanie GieKSy z GKS-em Jastrzębie miało od samego początku bardzo wyrównany przebieg. Widać było, że obie drużyny chcą zdobyć gola, ale jeszcze bardziej dbają o to, żeby zachować czyste konto. Nie może więc dziwić, że worek z bramkami rozwiązał się dopiero w drugiej tercji. W 25 min. fatalny błąd przy bandzie popełnił Wajda, który w niegroźnej sytuacji dał sobie odebrać krążek przy bandzie Sawickiemu, a ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Simbochem i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Od tego momentu katowiczanie zaczęli grać odważniej i stworzyli kilka dobrych okazji, ale to jastrzębianie w 36 min. strzelili drugiego gola, wykorzystując grę w przewadze. Końcówka drugiej tercji to jednak piorunująca odpowiedź GieKSy. Najpierw w 37 min. zrehabilitował się Wajda i z najbliższej odległości pokonał Nechvatela, a 2 minuty później wynik spotkania wyrównał Pasiut.

Trzecia odsłona zaczęła się od mocnego strzału Urbanowicza, który sprawił sporo kłopotów Simbochowi. Kilkadziesiąt sekund później sam przed bramkarzem rywala znalazł się Fraszko, ale przegrał ten pojedynek. W 49 min. gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie po trafieniu Raca, który wykorzystał nieporozumienie w defensywie GieKSy. Dwie minuty później grający w przewadze katowiczanie zdołali wyrównać, a strzelcem bramki został Fraszko. Do końca tercji wynik nie uległ już zmianie i o losach spotkania zadecydowała dogrywka, w której Simbocha po raz drugi dzisiaj pokonał były gracz GieKSy Radosław Sawicki.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 4:3 (0:0; 2:2; 1:1, d. 1:0)

Bramki: Sawicki (2), Philips, Rac – Wajda, Pasiut, Fraszko

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal (Kieler) – Bryk, Górny, kasperlik, Rac, Sawicki – Klimicek, Kostek, Sołtys, Hovorka, Phillips – Sevcenko, Jass, Urbanowicz, Wałęga, Paś – Michałowski, Horzelski, Nalewajka Ł., Wróbel, Nalewajka R.

GKS Katowice: Simboch (Miarka) – Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stiepanow – Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Kubalik – Liamin, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Wanat – Andersons, Zieliński, Nahunko, Paszek, Adamus.