Zlikwidowana plantacja marihuany / fot. CBŚP
Reklama

Katowickie CBŚP uderzyło w narkobiznes. Zlikwidowali plantacje w domu i w siedzibie firmy. W sumie rosło tam ponad tysiąc krzaków, przejęto też 12 kg marihuany oraz profesjonalny sprzęt do uprawy konopi. Z zabezpieczonych roślin można było uzyskać 200 kg marihuany o wartości 3,4 mln zł. W sumie zatrzymano i tymczasowo aresztowano 5 osób.  

„Z zabezpieczonych roślin oraz gotowych narkotyków można by uzyskać około 212 tys. porcji handlowych. Uprawy znajdowały się w jednym z domów na dwóch kondygnacjach w Zabrzu i w pomieszczeniach gospodarczych prywatnej firmy w Częstochowie. Policjanci zabezpieczyli również profesjonalną infrastrukturę służącą do uprawy konopi, tj.: lampy oświetleniowo-grzewcze, systemy wentylacji, nawadniania i elektroniczne sterowniki” – informuje Iwona Jurkiewicz z CBŚP.

Reklama

Zatrzymano 5 mężczyzn w wieku od 41-60 lat.

„W miejscu zamieszkania u jednego z podejrzanych policjanci znaleźli także tabletki zawierające substancję psychotropową w postaci MDMA, a na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono u niego 174 tys. zł w gotówce oraz samochody marki Audi i VW”-  wylicza policja.

Czterem zatrzymanym w Prokuraturze Rejonowej Częstochowa-Północ w Częstochowie przedstawiono zarzuty dotyczące uprawy znacznych ilości konopi innych niż włókniste, w tym dwóm także posiadania znacznych ilości narkotyków, a w Prokuraturze Rejonowej w Zabrzu podejrzany usłyszał zarzuty związane z wytwarzaniem znacznych ilości narkotyków oraz uprawy znacznych ilości konopi innych niż włókniste.

Mężczyznom grozi teraz do 15 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.