Boisko przy ulicy Ścigały tzw. "Wulc" / fot. http://bo.katowice.eu/
Reklama

Mieszkańcy zdecydowali i wkrótce ruszy remont boiska w Bogucicach. Za prawie pół miliona złotych. Jeszcze w tym miesiącu zostanie podpisana umowa na remont boiska przy ulicy Ścigały. Prace ruszą na przełomie marca i kwietnia, koszt inwestycji to 460 tys. zł.

Inwestycja to efekt katowickiego Budżetu Obywatelskiego. Zagłosowało za nią ponad 1,6 tys. mieszkańców.

Boisko znajduje się pomiędzy ulicami Ścigały 17 a ul. Ścigały 9. Powstało przy hotelach robotniczych dla górników KWK „Katowice” oraz uczniów szkoły górniczej, aby mogli aktywnie spędzać czas wolny. To tak naprawdę nieodłączna część parku Boguckiego, ale najlepsze lata ma za sobą – m.in. nawierzchnia ma defekty, obiekt ma braki w wyposażaniu.

„W ramach zadania planowana jest budowa jednego boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni syntetycznej, przepuszczalnej dla wody – z poliuretanu, otoczonego wolną strefą wraz z odwodnieniem terenu z drenażem rozsączającym pod płytą boiska. Wokół boiska o wymiarach 20 × 40 m, zakłada się montaż piłkochwytów. Inwestycja obejmuje również utworzenie  nowych ciągów komunikacyjnych z betonowej kostki, pojawią się też elementy małej architektury: ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci i tablica regulaminowa” – poinformowali katowiccy urzędnicy.

Pomysł modernizacji boiska został zgłoszony w ramach Budżetu Obywatelskiego przez Pawła Łebka. Zadanie w głosowaniu w Bogucicach uzyskało w VI edycji aż 1 604 głosy. Zadanie zlecono firmie ALPA CONSULTING Krystyna Gawlik.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.