GieKSa na lodowisku w Satelicie pokonała po dogrywce Unię 3:2. Po pięciu meczach wygrywa więc z oświęcimianami 3:2 i już tylko jednego zwycięstwa brakuje jej do awansu do półfinału.

Początek spotkania należał do katowiczan. W dobrych sytuacjach strzeleckich znaleźli się w tym czasie m.in. Fraszko, Kruczek, Pasiut i Franssila, ale Saunders nie dał się zaskoczyć. Z czasem pojedynek się wyrównał i goście także kilka razy stworzyli zagrożenie pod bramką Simbocha, ale słowacki golkiper także zachował czyste konto i po 20 minutach był bezbramkowy remis.

W drugiej tercji lekką przewagę uzyskali przyjezdni, a GieKSa swoich szans szukała w kontrach. W 32 min. katowiczanie uzyskali prowadzenie. Na bramkę Saundersa strzelał Marttinen, jego uderzenie zostało jeszcze trącone przez Kuronena i krążek zatrzepotał w siatce. Od tego momentu GKS zaczął grać bardzo defensywnie. Do końca drugiej tercji udało im się utrzymać jednobramkową przewagę, dominacja Unii przyniosła jednak efekt w 47 min., kiedy Luka Kalan wymanewrował całą obronę i umieścił krążek obok bezradnego Simbocha. Kolejne minuty to huśtawka nastrojów z obu stron. W 51 min. GieKSa znowu wyszła na prowadzenie po trafieniu Liamina. W 54 min. oświęcimianie wykorzystali grę w przewadze i ponownie doprowadzili do remisu. Decydujący cios zadał gościom kapitan drużyny Grzegorz Pasiut, który w pierwszej minucie dogrywki po raz trzeci w tym spotkaniu pokonał Saundersa.

Tym samym GieKSa po pięciu spotkaniach wygrywa z Unią 3:2. Kolejny, być może ostatni mecz, odbędzie się w najbliższą sobotę w Oświęcimiu.

GKS Katowice – Unia Oświęcim 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, d. 1:0)

1:0 Mikael Kuronen (Jyri Marttinen, Tomas Kubalik) 31:39
1:1 Luka Kalan (Clarke Saunders, Alexei Trandin) 46:07
2:1 Kirill Lyamin (Mateusz Michalski) 50:55
2:2 Daniil Orekhin (Teddy Da Costa) 54:07 5/4
3:2d. Grzegorz Pasiut 60:54

GKS Katowice: Simboch (Miarka) – Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stepanov – Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Kubalik – Lyamin, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Wanat – Andersons, Zieliński, Nahunko, Paszek, Adamus

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders (Lipiński) – Pretnar, Swindlehurst, Kalan, Kowalówka, Koblar – Glenn, Luza, Sherbatov, McKenzie, Brula – Bezuska, Zatko, Garshin, Da Costa, Orekhin – Noworyta P., Noworyta M., Trandin, Krzemień, Przygodzki