Sadzenie drzew / fot. UM Katowice

Drzewa z aplikacji po raz trzeci w Katowicach. Miasto po raz kolejny umożliwia sadzenie drzew przy pomocy wCOP drzewo. Dzięki aplikacji na telefon można wskazać w łatwy sposób miejsce nowych nasadzę.

Jak podaje miasto, dzięki aplikacji blisko tysiąc drzew rośnie w Katowicach. Będą kolejne – bo można po raz kolejny wskazywać nasadzenia.

Miasto ogłasza kolejną edycję naboru zgłoszeń, które jak zawsze można składać za pomocą aplikacji dostępnej pod adresem https://wcopdrzewo.katowice.eu. Na stronie opisane są zasady udziału w projekcie, można też znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

„Złożenie wniosku jest bardzo proste. Wystarczy wejść w zakładkę “Zasadź drzewo”, zaznaczyć miejsce na mapie, w kolejnych krokach dodać opis, określić liczbę sztuk (maksymalnie pięć w jednym wniosku) i wskazać jaką przede wszystkim funkcję drzewo miało by w danym miejscu pełnić (np. przesłona wizualna, ochrona przed hałasem etc.). Aplikacja akceptuje tylko te lokalizacje, które znajdują się na terenie miasta. Jeśli teren jest prywatny, automatycznie je odrzuca. Można też prześledzić mapę i sprawdzić, gdzie drzewa już zostały posadzone w ramach programu” – informuje katowicki magistrat.

Zgłaszanie wniosków potrwa do końca kwietnia.

Każde zgłoszenie musi przejść proces weryfikacji, którym zajmuje się specjalnie powołany w tym celu zespół, złożony z pracowników Urzędu Miasta i miejskich jednostek.

Na tym etapie część wniosków nie przechodzi weryfikacji pozytywnie, mieszkańcy są jednak informowani o powodach negatywnej oceny danej lokalizacji. Najbardziej aktywni użytkownicy aplikacji zgłaszają po kilkanaście propozycji i są w stanie wzbogacić w ten sposób swoją okolicę nawet o kilkadziesiąt drzew! – mówi Wioleta NIziołek – Żądło, koordynator projektów społecznych w UM w Katowicach.

Sadzone są duże drzewa, czyli wysokie na minimum 2,5 metra, o obwodzie pnia 12 – 14 cm i więcej (na wysokości 1 metra). To gatunki rodzime, często wskazane przez samych mieszkańców m.in. jabłonie, wiśnie, klony, głogi, brzozy, sosny, dęby, lipy, jesiony, topole, świerki, buki i jarząby. Do tej pory miasto posadziło blisko tysiąc drzew z aplikacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 25 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.