W czwartym meczu ćwierćfinałowym Polskiej Hokej Ligi GieKSa pokonała w Oświęcimiu Unię 2:0. Decydującego o zwycięstwie gola zdobył niezawodny Bartosz Fraszko, który w całej rywalizacji z Unią zdobył już pięć bramek.

Po pierwszych dość spokojnych kilku minutach wyraźną przewagę na lodzie osiągnęli gospodarze, którzy szczególnie w drugiej i trzeciej odsłonie niemal nie wychodzili z tercji obronnej GieKSy. Katowiczanie jednak skutecznie się bronili, w czym dużą zasługę miał bezbłędny dzisiaj Simboch. Raz na jakiś czas próbowali także szybkich kontrataków, ale Saunders okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z Michalskim i pewnie obronił strzał z najbliższej odległości Pasiuta. Po dwóch tercjach utrzymywał się więc bezbramkowy remis. O zwycięstwie Trójkolorowych zadecydował w 52 min. niezawodny w play-offach Bartosz Fraszko, który otrzymał świetne podanie od Stepanowa i w sytuacji sam na sam z golkiperem Unii pewnie umieścił krążek w siatce. Na 10 sekund przed końcem drugą bramkę dla przyjezdnych strzelił Stepanow, który wykorzystał fakt, że przeciwnicy zdecydowali się wycofać bramkarza.

Po czterech ćwierćfinałowych spotkaniach jest więc remis 2:2. Piąty pojedynek odbędzie się w czwartek w Katowicach.

Unia Oświęcim – GKS Katowice 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

0:1 Bartosz Fraszko (Andrei Stepanov, Grzegorz Pasiut) 41:02
0:2 Andrei Stepanov (Bartosz Fraszko) 59:50

Re-Plast Unia Oświęcim: Saunders (Lipiński) – Pretnar, Swindlehurst, Kalan, Kowalówka, Koblar – Glenn, Luza, Sherbatov, McKenzie, Brule – Bezuska, Zatko, Garshin, Da Costa, Orekhin – Noworyta P., Noworyta M., Trandin, Krzemień, Przygodzki

GKS Katowice: Simboch (Miarka) – Kruczek, Wajda, Fraszko, Pasiut, Stepanov – Marttinen, Franssila, Kuronen, Rohtla, Wanat – Lyamin, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Nahunko – Andersons, Zieliński, Mularczyk, Paszek, Adamus