Obchodząca dzisiaj 57 urodziny GieKSa pokonała na inaugurację rundy wiosennej Sokół Ostróda 2:1.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do ataku. Blisko zdobycia bramki był Urynowicz i zwłaszcza Kozłowski, ale kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Niezgoda. W końcu w 13 min. katowiczanie objęli prowadzenie po strzale Gałeckiego, który wykorzystał zamieszanie pod bramką rywala po rzucie rożnym. Kilkadziesiąt sekund później powinno być już jednak 1:1. Jeden z zawodników Sokoła otrzymał futbolówkę w polu karnym Mrozka i strzelił z całej siły, ale katowicki golkiper popisał się niesamowitą interwencją. W kolejnych minutach GieKSa miała jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, ale na posterunku stał bramkarz przyjezdnych. W 32 min. w sytuacji sam na sam z Niezgodą znalazł się po raz kolejny Kozłowski. Jego potężny strzał trafił ostródzkiego golkipera w głowę i nie był on już w stanie kontynuować gry. Zastąpił go 17-letni debiutant Kacper Terlewski. Wydawało się, że katowiczanie wykorzystają tą sytuację i będą się starali jak najczęściej zatrudniać niedoświadczonego Terlewskiego, tymczasem… do końca połowy nie udało im się oddać ani jednego strzału na bramkę rywala. Jako że Sokół także nie rwał się do ataku, po pierwszej połowie było 1:0.

Już w trzeciej minucie drugiej części było 2:0, za sprawą Woźniaka, który wykorzystał nieporozumienie w defensywie gości. Od tego momentu gra Trójkolorowych siadła, a Sokół szukał kontaktowego gola, którego udało mu się zdobyć w 61 min. po rzucie rożnym. Przyjezdni nie przestawali atakować, choć ostatnie kilkanaście minut grali w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Mazurowskiego. GieKSa głównie się broniła, od czasu do czasu próbując kontratakować. Choć do samego końca było nerwowa podopieczni trenera Rafała Góraka dowieźli skromne zwycięstwo i zainkasowali z Sokołem ważne trzy punkty.

GKS Katowice – Sokół Ostróda 2:1 (1:0)

Bramki: Gałecki, Woźniak – Żwir

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Kiebzak (78. Pavlas), Błąd, Gałecki, Urynowicz (89. Jaroszek), Woźniak (73. Sanocki) – Kozłowski (89. Kurbiel).

Sokół Ostróda: Niezgoda (32. Trelowski) – Mazurowski, Wicki, Dobosz, Brzuzy (62. Mozler), Żwir, Rugowski (46. Siemaszko), Kalinowski (46. Więcek), Gajda, Wolny (85. Zalewski), Czajkowski.