Walcząca o awans do play-offów GieKSa pokonała AZS Olsztyn 3:1.

AZS przed tym spotkaniem wyprzedzał katowiczan o 2 punkty i tylko zwycięstwo pozwalało myśleć o historycznym awansie do najlepszej ósemki PlusLigi. Katowiczanie rozpoczęli to spotkanie bardzo skoncentrowani i już po kilku minutach po świetnej zagrywce najlepszego dzisiaj na parkiecie Musiała prowadzili 7:1. Tej przewagi nie dali sobie wydrzeć już do końca seta, którego wygrali do 20. Kolejne odsłony były już znacznie bardziej wyrównane, ale GieKSa, z wyjątkiem trzeciego seta, zachowywała więcej zimnej krwi w końcówkach i ostatecznie wygrała ten arcyważny pojedynek 3:1 i znacznie zbliżyła się do osiągnięcia wyznaczonego przed sezonem celu.

GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:21)

GKS Katowice: Kwasowski, Musiał, Nowakowski, Buchowski, Firlej, Zniszczoł, Watten (libero) oraz Kohut, Szymański.

Indykpol AZS Olsztyn: Schulz, Teriomenko, Andringa, Żaliński, Stępień, Poręba, Gruszczyński (libero) oraz Wolański, Kapica, Concepcion, Schott, Ciunajtis (libero).