Uszkodzony samochód / fot. Policja

GieKSa ukarała piłkarza, który demolował samochody w Katowicach. Należały do mieszkańców, którzy składają się na jego wypłatę. Młody mężczyzna Patryk G. – zawodnik piłkarskiego GKS-u Katowice demolował samochody wraz z kolegą na ulicy Moniuszki w Katowicach. Przyznał się do winy.

O tej sprawie informowaliśmy we wtorek. Wtedy jeszcze nie było wiadomo o udziale w zdarzeniu piłkarza GKS-u Katowice. O tym pierwsza poinformowała Gazeta Wyborcza.

Do zdarzenia doszło w niedzielę, policjanci zatrzymali w sumie 3 mężczyzn. Dwóch przyznało się do demolowania samochodów, trzeci miał przy sobie narkotyki. Najpierw zatrzymano jednego z mężczyzn, który miał przy sobie narkotyki – dwóch kolejnych siedziało w samochodzie.

„Żaden z nich nie był jednak właścicielem pojazdu. Nie potrafili logicznie wytłumaczyć swojej obecności w aucie. Twierdzili, że samochód był otwarty, a oni chcieli się jedynie w nim przespać po imprezie” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Wszyscy trzej zatrzymani byli związani z piłką nożną.

„Oczywiście wiemy o całej sytuacji, choć nie znamy wszystkich jej okoliczności. Niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji klub wezwał zawodnika. Piłkarz otrzymał naganę, a także został ukarany karą finansową, która zostanie przeznaczona na cele społeczne” – poinformował InfoKatowice.pl Michał Kajzerek, rzecznik GKS-u Katowice.

Sytuacja jest o tyle bulwersująca, że GKS Katowice jest utrzymywany z pieniędzy miasta – to mieszkańcy pośrednio składają na wypłaty zawodników.

Jak poinformowała katowicka policja, dwóch mężczyzn w wieku 20 lat przyznało się do zniszczenia samochodów, a ich kolega do posiadania narkotyków. Za zniszczenie mienia grozi im kara do 5 lat więzienia, a za posiadanie narkotyków do 3 lat więzienia.

1 Komentarz

  1. Karą dla tego ćwierćmózga byłoby sprzątanie odchodów, przez 3 miesiące bezpłatnie. Najlepiej z jaskrawą kamizelką na której byłby napis “odrabiam karę”. Do tego oczywiście zwrot pieniędzy za uszkodzenia w kwocie min. 3x takiej, na jaką wyceniono szkody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.