foto: InfoKatowice.pl

W ciągu kilku dni 14 kierowców straciło prawa jazdy w Katowicach. Nagminnie łamiemy przepisy związane z ograniczeniem prędkości w mieście. W ostatnim czasie policjanci wykryli 950 przekroczeń prędkości. Zdecydowana większość miała miejsce w rejonie przejść dla pieszych.

Statystyki podane przez katowicką policję, nie napawają optymizmem.

Reklama

„Tylko w ciągu ostatnich kilku dni mundurowi ujawnili ponad 950 przekroczeń prędkości, z czego za 840 było w rejonie przejść dla pieszych. 14 kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h policjanci zatrzymali prawo jazdy” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Tylko w 2020 roku policjanci katowickiej drogówki za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym zatrzymali 1072 prawa jazdy.

„Podczas ostatniego tygodnia mundurowi ujawnili 10 kierujących, którzy nigdy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami, a także 3 którzy mają sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i kierującego, któremu odebrano uprawnienia decyzją administracyjną. W trakcie prowadzonych działań policjanci zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących i 4 po spożyciu alkoholu” – dodaje Żyłka.

Wtedy też policjanci zatrzymali 85 dowodów rejestracyjnych oraz 24 prawa jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.