/ fot. Policja
Reklama

Jeden dzień kontroli i aż 214 wykroczeń. Kierowcy wyprzedzają się przed przejściami dla pieszych, co jest szczególnie niebezpieczne. Posypały się mandaty, był też taki, który stracił prawo jazdy. Zatrzymywano też tych, którzy odważyli się wyjechać w trasę na podwójnym gazie. 

W Katowicach przeprowadzono akcję „Bezpieczny pieszy”. Na oku policjantów były miejsca, w których dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. W działaniach wykorzystano Ruchome Stanowisko Dowodzenia (RSD), policjanci za pośrednictwem kamer obserwowali zachowanie pieszych oraz kierowców przejeżdżających przez skrzyżowania i przejścia dla pieszych.

Reklama

Niestety, aż 214 uczestników ruchu drogowego popełniło wykroczenia. Jednym z bardziej niebezpiecznych przewinień kierujących było wyprzedzanie na lub w rejonie przejść dla pieszych oraz omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. „Aż 27 kierujących dopuściło się właśnie tych wykroczeń. To właśnie one najczęściej prowadzą do najpoważniejszych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. Ponadto w trakcie prowadzonych działań policjanci ujawnili 111 przekroczeń dopuszczalnej prędkości w tym aż 103 w rejonie przejść dla pieszych. Mundurowi zatrzymali również prawo jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym” – dodaje.

W trakcie akcji katowicka drogówka zatrzymała również 3 kierujących po spożyciu alkoholu i kierującego bez uprawnień.

W prowadzonych działaniach brali również udział policjanci wydziału prewencji zajmujący się profilaktyką, którzy wręczali zawieszki do kluczy przypominające o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Katowicka policja zapowiada wkrótce kolejne działania.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.