Skutek wybuchu na ulicy Lenartowicza / fot. Policja
Reklama

Sosnowiec: W wyniku wybuchu ewakuowano 400 osób, kilkanaście samochodów zostało zniszczonych. Policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności wybuchu, do którego doszło na ulicy Lenartowicza. Zdarzenie miało miejsce w nocy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wybuchu mogło być rozszczelnienie sieci gazociągowej.

Reklama

Do zdarzenia doszło o godzinie 00.40.

„Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło o godz. 00.40. Wynikało z niego, że na terenie kompleksu garaży przy ulicy Lenartowicza doszło do silnej eksplozji. Na tą chwilę nic nie wskazuje na to, żeby w zdarzeniu ktoś ucierpiał. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że przyczyną wybuchu mogło być rozszczelnienie sieci gazowej, co spowodowało gromadzenie się gazu w studzienkach kanalizacyjnych. Na miejscu nadal intensywnie pracują strażacy” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Ewakuowano około 400 osób z pobliskich bloków. 67 osobom miejskie służby zapewniły schronienie, reszta znalazła pomoc wśród rodziny i znajomych.

„Kiedy niebezpieczeństwo zostanie zażegnane, będą oni mogli wrócić do swoich domów. Wtedy również policjanci będą przystąpią do dalszych, bardziej szczegółowych czynności na miejscu zdarzenia, gdyż na ten moment ze względu na środki ostrożności nie jest to możliwe. Wtedy również oszacowany zostanie ostateczny rozmiar tej katastrofy” – informuje policja.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.