Ulica 3 Maja / fot. Radosław Kaźmierczak

Miasto wybrało firmę, która wymieni zieleń na Placu Kwiatowym i ulicy 3 Maja. Za około 250 tys. zł. Do końca kwietnia firma Botika będzie odpowiedzialna za wymianę zieleni w Śródmieściu – chodzi o dwie lokalizacje Plac Kwiatowy oraz ulicy 3 Maja. Pojawią się tam wiśnie, klony i szlachetne krzewy.

Firmę wybrał w przetargu Zakład Zieleni Miejskiej. Prace mają rozpocząć się w połowie przyszłego tygodnia – na początku z ulicy 3 Maja usunięte zostaną klony jesionolistne, które rosną w donicach oraz surmie z Placu Kwiatowego. Rośliny trafią do Działu Produkcji Roślinnej Zakładu Zieleni Miejskiej w Janowie i zadołowane, a na wiosnę zostaną posadzone w terenie.

„Na Placu Kwiatowym posadzonych zostanie szesnaście wiśni pikowanych “Kazan” oraz piętnaście klonów czerwonych „Redpointe”. Z kolei na 3-go Maja pojawi się dwadzieścia osiem klonów polnych „Elsrijk”, których uzupełnienie będą stanowić krzewy jałowca płożącego „Blue Forest”, cisu pośredniego „Hicksii”,  róże „Heidetarum” oraz pnącza bluszczu pospolitego „Thorndale” – poinformował katowicki magistrat.

Nowe drzewa mają poprawić estetykę, a także zapewnią ciekawą kolorystykę zarówno jesienią jak i zimą. Zieleń ma też być przystosowana do warunków panujących w ścisłym centrum miasta.

Szacowany koszt inwestycji to około 250 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.