GieKSa przegrała z Cracovią aż 1:10. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił kapitan Grzegorz Pasiut.

GieKSa przed tym spotkaniem miała zapewnione czwarte miejsce w tabeli przed zbliżającą się fazą play-off. Dla przeciwników ten mecz miał większe znaczenie, bo równie dobrze mogli przystąpić do decydującej fazy rozgrywek na piątej, jak i siódmej pozycji. Grający z zaangażowaniem goście już po pięciu minutach prowadzili 3:0. W tym momencie trener gospodarzy zdecydował się na zmianę bramkarza i stojący między słupkami Simboch został zastąpiony przez Miarkę. Ten manewr na niewiele się jednak przydał, bo po kolejnych sześciu minutach było już 5:0.

W kolejnych dwóch tercjach przyjezdni dołożyli jeszcze pięć bramek. GKS zdołał odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem, którego autorem został Grzegorz Pasiut. Tym samym GieKSa odniosła kompromitującą dwucyfrową porażkę, a osobom, które oglądały te spotkanie, przypomniały się czasy sprzed kilku lat, kiedy dla targanej kłopotami finansowymi drużyny zarządzanej przez Dariusza Domagałę tego typu wyniki były chlebem powszednim.

Już w przyszłym tygodniu rozpoczyna się faza play-off. Przeciwnikiem katowiczan w ćwierćfinałach będzie Unia Oświęcim.

GKS Katowice – Comarch Cracovia 1:10 (0:5; 1:3; 0:2)

1:10 Luke Ferrara (Martin Dudas, Erik Nemec) 57:33 5/4

GKS Katowice: Simboch (od 4:29 Miarka) – Kruczek, Wajda, Krężołek, Pasiut, Stepanov – Marttinen, Fransila, Kuronen, Rohtla, Mularczyk – Andersons, Krawczyk, Michalski, Starzyński, Fraszko – Skrodziuk, Zieliński, Wanat, Nahunko, Adamus

Comarch Cracovia: Perevizchikov (Kowalówka) – Dudas, Ignatovich, Murphy, Goodwin, Kapica – Doherty, Gutwald, Ferrara, Welsch, Nemec – Saukko, Kostromitin, Tiala, Solovyov, Oksanen – Gosztyła, Gula, Brynkus, Jezek, Csamango