Zatrzymany 61-latek / fot. Policja

Chciał zlecić zabójstwo, ale mu się nie udało. Ukrywał się przed policją, zmienił nawet wygląd, ale nie pomogło to 61-latkowi, który został zatrzymany przez katowickich policjantów. Od listopada 2019 był poszukiwany listem gończym.

Mężczyzna próbował w 2004 roku wspólnie ze znajomym zlecić zabójstwo innego mężczyzny. Najpierw oferował 50 tys. zł a następnie 100 tys. zł. Miał za to trafić na 3 lata do więzienia, ale ukrywał się przed policją. Na sumieniu miał też podrabianie dokumentów.

W styczniu 2020 roku sprawę przejęli tzw. śląscy “łowcy głów”. Policjanci z Katowic ustalili, że poszukiwany często zmieniał miejsca pobytu, ukrywając się w województwie mazowieckim oraz wielkopolskim, a także posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi.

„Mieszkaniec Zielonki koło Warszawy radykalnie zmienił także swój wygląd zewnętrzny zapuszczając włosy, wąsa oraz brodę. Wszystko miało na celu ukrycie się przed organami ścigania” – twierdzą śledczy.

Policjanci uzyskali informacje, iż poszukiwany przebywa na terenie województwa śląskiego w wynajmowanym mieszkaniu, a w najbliższym czasie ma zamiar wyjechać do Hiszpanii. Kryminalni wkroczyli do akcji. Wytropili mężczyznę w Siewierzu i zatrzymali go, gdy wsiadał do samochodu. 61-latek został już osadzony w areszcie śledczym, gdzie odbędzie orzeczoną mu karę więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.