Zatrzymany mężczyzna / fot. Policja

Fałszywi policjanci zatrzymani w Katowicach. Dokonywali m.in. rozbojów. Katowicka policja zatrzymała mężczyzn podejrzewanych m.in. o podszywanie się pod funkcjonariuszy oraz rozboje. Zatrzymano ich, gdy chcieli siłą wejść do mieszkania 25-latki w centrum Katowic.

Kobieta zadzwoniła na policję podczas próby wtargnięcia. To nie była pierwsza wizyta w jej mieszkaniu.

„Na miejsce zostali skierowani policjanci operacyjni, którzy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 42 lat. Trzeci z mężczyzn w wieku 23 lat został zatrzymany kilkanaście dni później w Warszawie. W toku prowadzonych czynności ustalono, że mężczyźni w wieku 23 i 42 lat przyszli do pokrzywdzonej kobiety już po raz trzeci podszywając się za policjantów” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Jak się dowiedzieliśmy, kobieta trudniła się prostytucją, sprawcy pierwotnie namierzyli ją podszywając się pod klienta.

„Mężczyźni ci posługiwali się podrobionymi legitymacjami policyjnymi, a także podrobionymi dokumentami prokuratorskimi o zatrzymaniu kobiety i przeszukaniu mieszkania zajmowanego przez pokrzywdzoną. W czasie swoich wcześniejszych wizyt, mężczyźni w celu zmuszenia kobiety do wydania gotówki używali wobec niej kajdanek oraz siły fizycznej, a także jej grozili, zabierając ostatecznie z mieszkania pokrzywdzonej pieniądze oraz telefon komórkowy. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie” – dodaje Żyłka.

Przy mężczyznach znaleziono nielegalną broń, amunicję, maczetę oraz kastet. Wszyscy wcześniej byli karani. Natomiast 42-latek był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Płocku do kary odbycia ponad 10 lat pozbawienia wolności.

„Na wniosek prokuratora, sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy wobec 23 i 42-latka. Natomiast 40-latek został objęty policyjnym dozorem połączonym m.in. z zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej” – dodaje Agnieszka Żyłka.

Podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia, która wobec 42-latka może zostać podwyższona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.