Policjanci z Katowic rozbili grupę przestępczą. Zajmowała się m.in. handlem ludźmi. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach w tym samym czasie weszli do kilkunastu mieszkań, zatrzymując 10 osób. To osoby związane z środowiskiem pseudokibiców tworzący zorganizowaną grupę przestępczą. Czerpali korzyści z prostytucji, narkotyków i wymuszeń rozbójniczych. 9 osób tymczasowo aresztowano.

Grupa działa od początku 2020 roku w rejonie Wodzisławia Śląskiego, od kilku miesięcy była na celowniku katowickich śledczych.

„Grupę cechowała multiprzestępczość ukierunkowana przede wszystkim na czerpanie korzyści majątkowej z prostytucji w powiązaniu z handelm ludźmi, ściąganie haraczy i utrzymywanie dominującej roli w środowisku przestępczym na terenie Wodzisławia Śląskiego, w tym kontrolowanie rynku narkotykowego” – twierdzą śledczy.

Zatrzymano 10 osób. Dziewięć osób w wieku od 20 do 35 lat zostało już tymczasowo aresztowanych. Czterem osobom za poszczególne czyny grozi kara do 25, a pozostałym od 8 do 15 lat więzienia.

Przedstawiono im zarzuty: kierownictwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowania i czerpania korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby, handlu ludźmi, wymuszeń rozbójniczych, nielegalnego ściągania długów z użyciem przemocy, uprowadzeń dla okupu i pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, a także udziału w obrocie narkotykami i nowymi substancjami psychoaktywnymi, czy prania brudnych pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.