Stadion przy ul. Bukowej / fot. GKS Katowice / Twitter

Czy można wynająć stadion przy ulicy Bukowej? Miasto ma względem niego plany, nowy stadion będzie miał „operatora”. To właśnie na Bukowej będą trenować dzieci i młodzież. Katowice natomiast do marca czekają na oferty w sprawie budowy nowego obiektu sportowego nieopodal autostrady A4. Obiekt na Bukowej będzie można swobodnie wynajmować – oczywiście jeżeli warunki pandemiczne na to pozwolą.

Katowicki radny Dawid Durał (Mieszkańcy dla Katowic) zwrócił się do miasta z pytaniem czy obiekt na ulicy Bukowej można wynajmować i czy jest dostępny cennik.

„Z informacji pozyskanych od mieszkańca naszego miasta, nie ma możliwości wynajęcia stadionu miejskiego, co wydaje się dziwne. Czy opracowany będzie cennik wynajmu nowego stadionu?” – dopytywał radny Durał. Jak się okazało cennik jest.

Koszty wynajmu

Wynajem obiektu komercyjnie, przez kluby sportowe, stowarzyszenia, organizacje spoza Katowic to koszt rzędu 1 tys. złotych, 2 tys. zł jeżeli chcą korzystać z oświetlenia. To stawka za godzinę. Znacznie taniej jest dla szkół miejskich i służb mundurowych odpowiednio 5 zł i 20 zł za godzinę czy katowickich klubów sportowych – te za treningi zapłacą 5 zł i 15 zł z oświetleniem za godzinę oraz 50 zł lub 200 zł za godzinę w trakcie meczu biletowanego. Natomiast grupy rekreacyjne spoza Katowic zapłacą od 500 zł do 700 zł za godzinę, natomiast grupy rekreacyjne z miasta od 300 do 500 zł.

Obiekt przy ulicy Bukowej będzie wykorzystywany głównie do szkolenia dzieci i młodzieży, gdy powstanie już nowy stadion za około 230 mln zł. Miasto ogłosiło przetarg na inwestycję.

Nowy stadion będzie miał „operatora”

Obiekt powstanie w pobliżu autostrady A4 – w obszarze zbiegu ul. Upadowej, Załęskiej Hałdy i Bocheńskiego. Radni przegłosowali już zaciągnięcie długu w postaci emisji 150 mln zł obligacji – głównie na ten cel. Wcześniej bank odmówił udzielenia kredytu na tę inwestycję.

Obiekt w swoim I etapie ma kosztować około 230 mln zł. Został podzielony na dwa etapy i odchudzony z powodu zbyt dużych kosztów realizacji. Powstanie stadion na prawie 15 tys. miejsc i hala do siatkówki na prawie 3 tys. miejsc, do tego dwa boiska treningowe, droga dojazdowa oraz parkingi.

Cennik wynajmu nowego stadionu też będzie, ale na razie jest na to za wcześnie. „Zostanie on opracowany w odpowiednim czasie, po podjęciu przez miasto decyzji co do przyszłego operatora i zarządcy obiektu” – wyjaśniał Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic.

Na chwilę obecną nie wiadomo co planuje miasto – czy powoła spółkę do zarządzania stadionem, a co za tym idzie pojawią się nowe stanowiska do obsadzenia, czy też odda obiekt pod zarząd spółce GKS Katowice. Z tym, że wcześniej władze Katowic wielokrotnie zaznaczały, że to ma być obiekt miejski, a nie należący tylko do jednego klubu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.