Centrum Przesiadkowe Ligota / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Miasto nie zainstaluje dźwigu dla niepełnosprawnych na dworcu Katowice-Ligota. Rezygnuje i ma ku temu powód. Dostosowaniem obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych ma się zająć PKP, które zamierza prowadzić w tym rejonie prace.

Wcześniej miasto Katowice chciało dostosować obiekt do potrzeb osób niepełnosprawnych. Miejski Zarząd Ulic i Mostów uzyskał nawet odpowiednią zgodę ze strony PKP PLK na przeprowadzenie prac. Te były konieczne, bo miasto wcześniej rozbudowało infrastrukturę przy dworcu – powstał nowy węzeł autobusowy oraz parking dla samochodów.

Reklama

„W styczniu bieżącego roku MZUIM Katowice otrzymał informację pochodzącą z Ministerstwa Infrastruktury i centrali PKP PLK S.A. o przyspieszeniu realizacji kompleksowej przebudowy dworca kolejowego Katowice – Ligota w ramach inwestycji obejmującej modernizację linii kolejowych na obszarze Śląska, w tym na odcinku Katowice Szopienice Płd. – Katowice – Katowice Piotrowice. Według tych informacji jeszcze w roku 2021 inwestor kolejowy ogłosi przetargi na odpowiednie prace budowlane, które rozpoczną się w roku 2022” – poinformował katowicki magistrat. „Dokonując analizy sytuacji, z której wynika, że w 2022 roku dworzec będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, Pan Prezydent podjął decyzję o odstąpieniu od wykonania przez miasto tych urządzeń” – dodaje magistrat.

W razie gdyby coś poszło nie tak, miasto zaznacza, że w każdej chwili może powrócić do pierwotnych planów montażu urządzeń dźwigowych we własnym zakresie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.