Pobór krwi przez mobilny punkt / fot. Policja

Lała się krew przed komendą w Katowicach. W sumie kilkanaście litrów krwi oddali policjanci i pracownicy cywilni w trakcie akcji przeprowadzonej przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W piątek odbyła się honorowa zbiórka krwi. O godzinie 8.00 przed komendą stanął Mobilny Punkt Poboru Krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Katowic.

„Oddawanie krwi dla śląskich policjantów stało się tradycją. Akcje krwiodawstwa na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji prowadzone są nieprzerwanie już od 2007 roku. Także teraz, w czasie pandemii, chętnych do dzielenia się z potrzebującymi cząstką siebie nie brakuje” – informuje policja.

Obecnie według statystyk RCKiK najmniej jest krwi A Rh+, AB Rh+, AB Rh- oraz 0 Rh-.

Pobór krwi / fot. Policja

W piątek do mobilnego punktu zgłosiło się 36 chętnych, z których większość po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza oddała krew. W sumie zebrano prawie 17 litrów krwi, która trafi do najbardziej potrzebujących.

„Większość z dawców regularnie oddaje krew, ratując tym samym ludzkie życie. Tym razem nie zabrakło także osób, które podzieliły się życiodajnym płynem po raz pierwszy” – dodaje policja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.