Butelka po alkoholu na trawie / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Radni przegłosowali nocną prohibicję w Załężu i Szopienicach-Burowcu. Dzisiaj większością głosów radni zdecydowali o rozszerzeniu strefy, w której będzie panowało ograniczenie w sprzedaży alkoholu przeznaczonego do spożycia poza miejscem zakupu.

Ustala się ograniczenie sprzedaży napojów alkoholowych między godziną 22.00 a 6.00 we wszystkich punktach handlowych prowadzących sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży na terenie: Jednostki Pomocniczej Śródmieście, Jednostki Pomocniczej Szopienice-Burowiec, Jednostki Pomocniczej Załęże” – czytamy w projekcie uchwały. Rozszerzenie strefy ograniczonego handlu alkoholem wprowadzono na wniosek rad dzielnic.

Reklama

„Mam obiekcje, czy to zadziała również w innych dzielnicach” – mówił radny Adam Lejman-Gąska, o rozszerzeniu ograniczeń poza teren Śródmieścia. Tam tzw. „nocną prohibicję” wprowadzono w 2018 roku. Radny mówił, że struktura lokali i klientów w Śródmieściu jest zupełnie inna niż w innych dzielnicach miasta.

W Śródmieściu miasto odnotowuje pozytywne efekty ograniczeń.

Jak wynika z danych statystycznych Policji i Straży Miejskiej wprowadzone ograniczenie wykazuje zmniejszenie liczby wykroczeń związanych z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego w godzinach nocnych na tym obszarze” – czytamy w uchwale.

23 radnych głosowało za, 3 było przeciw a 1 osoba się wstrzymała oraz 1 nie oddała głosu. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.