Reklama

Miasto pomogło sprawdzić do kraju rodzinę z Kazachstanu. Dostaną od urzędu mieszkanie

D. Frost

Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Miasto pomogło sprawdzić do kraju rodzinę z Kazachstanu. Zamieszkają w Śródmieściu. Urząd szykuje siedmioosobowej rodzinie mieszkanie. Remontem zajął się Komunalny Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, lokal wyposaży Wydział Polityki Społecznej katowickiego magistratu. Rodzina wprowadzi się jeszcze w lutym. 

„Katowice są miastem otwartym i bardzo się cieszymy, że mogliśmy pomóc rodzinie poprzez sprowadzenie ich z Kazachstanu do Katowic. Na ich potrzeby udostępniliśmy mieszkanie z zasobów miejskich w Śródmieściu, które bez problemu pomieści 7 osób. Lokal przeszedł gruntowny remont i został wyposażony tak, aby rodzinie niczego nie brakowało. Wierzę, że Katowice będą dla nich przyjaznym miejscem, w którym szybko się odnajdą i rozpoczną nowe, lepsze życie” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Przyjazd rodziny do Katowic był możliwy w ramach reperacji. Udostępniono im loka z zasobów miasta o wielkości nieco ponad 104 metrów. W styczniu zakończył się jego remont.

„Ze starego mieszkania zostały praktycznie tylko ściany, a cała reszta została wyremontowana lub wymieniona. Wstawiliśmy nowe drzwi, odnowiliśmy okna, wymieniliśmy posadzki, rozebraliśmy stare piece kaflowe, zadbaliśmy o wymianę instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, zamontowaliśmy też nową kuchenkę gazową i kocioł centralnego ogrzewania. Remont trwał kilka tygodni, a teraz mieszkanie jest już gotowe do tego, aby w nim zamieszkać” – mówi Marcin Gawlik, dyrektor katowickiego KZGM.

Reklama

Rodzina wprowadziła się do mieszkania z początkiem lutego.

„Zadbaliśmy o to, aby w mieszkaniu znalazły się wszystkie najpotrzebniejsze meble, a także sprzęty niezbędne do codziennego funkcjonowania. Chcemy, aby rodzina czuła się w Katowicach dobrze i dlatego pomożemy im skorzystać z programów funkcjonujących w mieście, a także wyrobić Katowicką Kartę Mieszkańca” – dodaje Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik Wydziału Polityki społecznej.

Rodzinie przydzielony został pracownik socjalny, który ma pomóc m.in. przy załatwianiu wszelkich formalności, tłumaczeniem dokumentów, zapisaniem małoletnich dzieci do szkół czy zapisaniem członków rodziny do przychodni lekarskiej.  Repatrianci mogą też liczyć na wsparcie w postaci zasiłku na zakup żywności oraz pokrycia kosztów transportu. W dalszych dniach rodzina może liczyć na kolejne wsparcie.

Reklama

1 Komentarz

  1. Kolejny wrogi Ślązakom gest zmierzający do polonizacji Śląska, kontynuacja szabru, wypędzenia,czystek etnicznych, ignorowania potrzeb i krxywd jakie giście ze wschodu wyrządzali na Śląsku, Ci w sowieckich mundurach i ci ze Lwowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie