Drzewa na Placu Kwiatowym / fot. Radosław Kaźmierczak / UM Katowice

Miasto wymieni drzewa na Placu Kwiatowym. Ogłosili przetarg na wiśnie, klony i szlachetne krzewy, które mają ozdobić tę część Śródmieścia. To w konsekwencji oznacza, że pożegnamy rośliny, które obecnie się tam znajdują.

Nowa zieleń pojawi się z końcem kwietnia.

„Chcemy, aby zieleni w mieście było jak najwięcej i dlatego cieszę się, że na Placu Kwiatowym i ulicy 3-go Maja pojawią się nowe drzewa i krzewy. Należy pamiętać, że będą one miały nie tylko wymiar estetyczny, ale wpłyną także na polepszenie jakości powietrza w Katowicach” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Surmie z Placu Kwiatowego zostaną wykopane i przeniesione do Działu Produkcji Roślinnej Zakładu Zieleni Miejskiej. Tam zostaną “zadołowane”, by po niezbędnej kuracji mogły być ponownie zasadzone w nowej lokalizacji.

W miejscu surmi pojawi się szesnaście wiśni pikowanych “Kazan” oraz piętnaście klonów czerwonych „Redpointe”. Wymienione również zostaną klony jesionolistne z donic umieszczonych wzdłuż ulicy 3-go Maja. W zamian pojawi się dwadzieścia osiem klonów polnych „Elsrijk”, których uzupełnienie będą stanowić krzewy jałowca płożącego „Blue Forest”, cisu pośredniego „Hicksii”,  róże „Heidetarum” oraz pnącza bluszczu pospolitego „Thorndale”.  Wysadzone “stare” klony powędrują na kurację szklarniową wraz z surmiami.

Szacowany kosz tej inwestycji to ok. 250 tys. złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.