Pociąg Kolei Śląskich / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Pandemia mocno ograniczyła mobilność. Koleje Śląskie miały kilka milionów mniej pasażerów w 2020 roku w porównaniu do 2019 roku. Co ciekawe, prognozy regionalnego przewoźnika były dużo gorsze niż okazało się w rzeczywistości.

W 2019 roku Koleje Śląskie przewiozły 20 mln pasażerów.

„Rok 2020 był rokiem ogromnych wyzwań związanych głównie z pandemią COVID-19. Przez wiosenny lockdown oraz ograniczenia dotyczący ilości podróżnych w pociągach, końcowy wynik ilości przewiezionych pasażerów w 2020 roku wyniósł 13 mln” – mówi Tomasz Musioł, rzecznik Kolei Śląskich. „Jest to wynik dużo lepszy niż szacowany, ponieważ jeszcze jesienią 2020 r szacunki opiewały na ok 10 mln pasażerów” – dodaje.

Pod względem frekwencji w pociągach, najbardziej obleganą trasą, jest trasa S1 Gliwice – Częstochowa. Pod względem ruchu turystycznego bardzo ważne są połączenia do Wisły i Zwardonia.

„Warto tu zaznaczyć, że dzięki wsparciu UMWŚ w okresie wiosennym w znacznej ilości podtrzymaliśmy połączenia na trasach województwa. Jesteśmy jednym z przewoźników, który najmniej obciął ilość połączeń w czasie wiosennego lockdownu” – dodaje rzecznik przewoźnika.

W ubiegłym roku Koleje Śląskie wprowadziły możliwość płatności kartą u załogi pociągu za bilet. Realizują też transakcje BLIK-iem.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.