Zatrzymany mężczyzna / fot. Policja

Napad z bronią w Katowicach. Zatrzymanemu sprawcy grozi ponad 20 lat więzienia. Kryminalni z katowickiej policji zatrzymali mężczyznę kilka godzin po napadzie, którego dokonał z użyciem broni i noża. Sprawca napadł na placówkę kredytowo pożyczkową.

„Mężczyzna sterroryzował nożem pracownice placówki i skradł gotówkę. Od chwili zgłoszenia, nad sprawą pracowali kryminalni z katowickiej komendy. Już kilka godzin po zdarzeniu, policjanci wytypowali mężczyznę i ustalili adres jego pobytu. Kryminalni zmuszeni byli wejść siłowo do mieszkania, w którym podejrzany przebywał. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Jak się okazało, tydzień wcześniej sprawca dopuścił się kradzieży rozbójniczej. W jednym ze sklepów ukradł ekspedientce portfel.

„Zauważyli to klienci, którzy chcieli ująć mężczyznę. Jednak ten grożąc im przedmiotem przypominającym broń, uciekł” – informują śledczy.

W Prokuraturze Rejonowej Katowice-Wschód zatrzymanemu przedstawiono zarzuty rozboju i kradzieży rozbójniczej. Na wniosek śledczych katowicki sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesiące.

Zatrzymanemu grozi kara do 15 lat więzienia, ta jednak może zostać zwiększona o połowę, gdyż działał w warunkach recydywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.