fot. Erdem YILDIZ
Reklama

Po Katowicach będzie jeździł tramwaj wożący Wikingów. O tym nietypowym tramwaju, który będzie jednocześnie elementem kwesty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poinformowały Tramwaje Śląskie. Tutaj ważna informacja, nie będzie można do niego wsiąść, za to Wikingowie wyjdą do nas. 

W tym roku WOŚP organizuje kwestę „Finał z głową – dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy”. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany tej gałęzi medycyny. 29. Finał WOŚP odbędzie się w niedzielę 31 stycznia, ale nieprzerwana transmisja internetowa ruszy już w sobotę wieczorem.

Reklama

„W ostatnich latach te orkiestrowe tramwaje kursowały głównie w Bytomiu, Rudzie Śląskiej i Chorzowie, w tym roku nawiązaliśmy współpracę ze Sztabem Miejskiego Domu Kultury „Bogucice-Zawodzie” w Katowicach. Specjalny tramwaj będzie kursował od 12:00 do 16:00 między Centrum Przesiadkowym Zawodzie a placem Wolności” – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Orkiestrowy tramwaj będzie specjalnie udekorowany, więc nie sposób będzie go przeoczyć. Ze względu jednak na obostrzenia sanitarne, w tym roku nie będzie zabierał pasażerów. Będą nim jeździć tylko wolontariusze oraz waleczni Wikingowie, którzy na wybranych przystankach będą zachęcać do wrzucenia datku do puszki.

Tramwaj zatrzyma się na dłużej na przystankach: Zawodzie Uniwersytet Ekonomiczny, Katowice Damrota, Katowice Rynek (Teatr Śląski), Katowice Dworzec PKP, Katowice pl. Wolności – Katowice Dworzec PKP, Katowice Rynek (Teatr Śląski), Zawodzie Uniwersytet Ekonomiczny i Zawodzie Centrum Przesiadkowe.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.