Zatrzymanie / fot. Policja

Zatrzymali złodziei. Ten w Katowicach był pod wpływem narkotyków, trzeba było użyć broni, aby unieruchomić samochód, którym mężczyzna chciał uciec przed stróżami prawa. Jak się okazało w domu miał narkotyki.

Do aresztu trafili dwaj mężczyźni – 23 i 29 latek. Podejrzewani o liczne kradzieże złotych łańcuszków na terenie województwa śląskiego.

Policjanci z Mysłowic od sierpnia ubiegłego roku prowadzą sprawę kradzieży złotych łańcuszków na terenie miasta. Okazało się, że sprawcy swoją przestępczą działalność prowadzili także w Sosnowcu, Katowicach, Piekarach Śląskich i Siemianowicach Śląskich.

„To właśnie dzięki współpracy z policjantami z Siemianowic Śląskich pod koniec grudnia 2020 roku zatrzymany został pierwszy z podejrzanych. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a sąd na wniosek śledczych zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt. Grozi mu do 8 lat więzienia” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Kilka dni temu udało się zatrzymać drugiego ze sprawców na jednym z katowickich osiedli. Mężczyzna był powiązany z środowiskiem pseudokibiców. Mógł być agresywny, więc do zatrzymania policjanci podchodzili bardzo ostrożnie. W sprawę włączyli się kryminalni z Katowic.

„Kiedy 29-latek wyszedł z bloku i wsiadł do samochodu, z każdej strony otoczony został przez policjantów. Mężczyzna nie reagował jednak na okrzyki „Policja!” i polecenia stróżów prawa. Uruchomił silnik i próbował potrącić stojącego przed nim stróża prawa. Policjant odskoczył i oddał strzał w oponę, uniemożliwiając kierowcy dalszą jazdę. Nie mając możliwości kontynuowania ucieczki, mężczyzna poddał się” – opisuje rzecznik katowickiej policji.

Jak się okazało, mężczyzna był pod wypływem środków odurzających. W jego mieszkaniu znaleziono narkotyki. Odzyskano też jeden z łańcuszków, który został skradziony w Mysłowicach. Oprócz zarzutu dotyczącego kradzieży usłyszał również zarzut napaści na policjanta i posiadania narkotyków.

29-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. Ponieważ przestępstw dopuścił się w warunkach tzw. recydywy, teraz grozi mu do 15 lat więzienia.

2 KOMENTARZE

  1. Tyle tego złodziejskiego kibolskiego ścierwa wokół. “Rodzice” tych patolusów też powinni ponosić jakieś konsekwencje stworzenia takich meneli złodziejskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.