VIII LO w Katowicach / fot. S. Rybok / UM Katowice

Budynek VIII Liceum Ogólnokształcącego do gruntownego remontu. Ma kosztować ponad 8 mln zł. Obiekt szkoły przy ulicy 3 Maja 42 w Katowicach przejdzie termomodernizację, przy okazji wymienione zostaną sieci oraz zamontowana ma zostać platforma dla niepełnosprawnych. Miasto w tym roku zapowiada podobne inwestycje na poziomie około 34 mln zł.

„W ramach inwestycji wykonana zostanie renowacja elewacji cokołowej z piaskowca oraz remont poszczególnych części elewacji za pomocą malowania farbą termoceramiczną i tynkiem ciepłochronnym wraz z odtworzeniem detali architektonicznych oraz naprawą elementów elewacyjnych z cegły licówki. Wykonany zostanie remont dachu wraz z dociepleniem i wymianą ocynkowanego pokrycia dachowego, a także remont wieży. W budynku zostaną wymienione drzwi,  okna i zamontowana zostanie platforma schodowa dla osób niepełnosprawnych. Prace obejmą także wymianę instalacji elektrycznej, w tym montaż instalacji fotowoltaicznej oraz kolektorów słonecznych na potrzeby własne budynku” – wylicza katowicki magistrat.

Oświetlenie w budynku zostanie wymieniona na LED-owe, zlikwidowane zostaną kotły węglowe na rzecz dwufunkcyjnego węzła ciepła, który będzie przeznaczony na potrzeby centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Koszt tych prac to ok. 8,3 mln złotych.

Miasto zapowiada termomodernizacje w Katowicach na poziomie 34 mln zł w 2021 roku. W 2020 wydano na ten cel prawie 66 mln zł.

Termomodernizacja budynków w Katowicach to działanie długofalowe. Oprócz działań będących w trakcie realizacji, mamy już także konkretne plany związane w inwestycjami na ten rok. Obejmą one zarówno termomodernizacje budynków mieszkalnych, jak również ich przyłączenia do sieci centralnego ogrzewania, modernizacje w oparciu o program ograniczenia niskiej emisji czy kompleksowe remonty. W sumie jest to ponad 30 inwestycji o łącznej wartości przekraczającej 34 mln złotych” – mówi Marcin Gawlik, dyrektor KZGM Katowice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.