Automaty do gier / fot. Policja

Tylko w tym roku zabezpieczyli 56 nielegalnych automatów do gier. Za każdy grozi nawet 100 tys. zł grzywny. Urządzenia do gier hazardowych przejmowano m.in. w Katowicach, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu i Świętochłowicach.

Za każdy nielegalny automat grozi wysoka grzywna – do 100 tys. zł.

„Właściciele nielegalnych punktów gier hazardowych urządzali na automatach gry hazardowe bez wymaganego zezwolenia. W dwóch lokalach w Kłomnicach częstochowscy policjanci wspólnie ze śląską KAS zabezpieczyli 11 automatów. Kontrolując jeden z lokali w śródmieściu Świętochłowic mundurowi ujawnili 3 nielegalne urządzenia do gier hazardowych. W centrum Sosnowca w jednym z lokali, funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 6 automatów do gier, na których były urządzane gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom” – informuje Grażyna Kmiecik z Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Funkcjonariusze śląskiej KAS często likwidują te same punkty po kilka razy. W 2020 roku do magazynów śląskiej KAS trafiło 950 nielegalnych urządzeń.

„Właściciele nielegalnych automatów do gier muszą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi za urządzanie nielegalnych gier hazardowych. Karę może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych” – podkreśla Grażyna Kmiecik.

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew obowiązującym regulacjom grożą również kary wynikające z kodeksu karnego skarbowego: wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3 lat, lub obie kary łącznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.