Protest przeciwko smogowi / fot. InfoKatowice.pl

W niedzielę odbędą się 3 demonstracje w Katowicach. Wszystkie Śląskiego Ruchu Klimatycznego pod hasłem „Walczymy o klimat”. W innych miastach regionu zaplanowano podobne wydarzenia.

Działacze Śląskiego Ruchu Klimatycznego (ŚRK) chcą przypomnieć, że zbliżamy się do „katastrofy klimatycznej”, będą nawoływać do bardziej intensywnych działań na rzecz ochrony klimatu.

„Wpływ na obniżanie emisji CO2 – które są główną przyczyną kryzysu klimatycznego – mają decyzje nie tylko organizacji międzynarodowych i władz krajowych, ale także samorządów lokalnych” – czytamy w komunikacie ŚRK.

Niedzielne wydarzenie zaplanowano w różnych miastach regionu: Katowicach, Mysłowicach, Rybniku, Tychach, Mikołowie, Dąbrowie Górniczej i Siemianowicach Śląskich.

“Ambicją Unii Europejskiej jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2050 r. Uważamy, że taki sam cel powinny postawić sobie w skali miasta władze samorządowe. Dlatego nasza demonstracja nosi podtytuł „Chcemy zeroemisyjnych Katowic”. Osobiście oczekuję od władz nie tylko ambitnej wizji, ale też idących za nią odważnych decyzji i konkretnych działań. W sprawie ochrony klimatu jest zdecydowanie za późno, by czekać, zwlekać czy wzruszać ramionami” – mówi Agata Otrębska, organizatorka jednej z katowickich demonstracji.

W Katowicach wydarzenia zaplanowano między 15.00-17.00 w centrum miasta – na Rynku oraz ulicy Stawowej. Zgodnie z obostrzeniami w każdej z demonstracji udział bierze po 5 osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.