Międzynarodowe Centrum Kongresowe / fot. Erdem Yildiz

Obecnie w szpitalu tymczasowym w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach leczy się 22 pacjentów. Do tej pory z leczenia w obiekcie skorzystało ponad 100 osób, dowiedział się portal InfoKatowice.pl. Nie brakuje natomiast chętnych osób po 80 roku życia do szczepienia się w utworzonym tam punkcie szczepień. 

W grudniu uruchomiono w katowickim MCK szpital tymczasowy dla pacjentów z koronawirusem. Ma odciążyć inne szpitale w regionie, które mają udostępniać więcej łóżek dla pacjentów „niecovidowych”, m też być ewentualnym zabezpieczeniem na wypadek trzeciej fali koronawirusa.

Do tej pory z usług szpitala skorzystało ponad 100 osób. Dzisiaj leczą się tam 22 osoby w tym 2 podłączone do respiratorów, powiedziała InfoKatowice.pl Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Szpital docelowo ma przyjąć 500 pacjentów, ale obecnie funkcjonuje w ograniczonej formie  – może przyjąć 160 pacjentów. W razie potrzeby uruchamiane mają być kolejne moduły zwiększające możliwości przyjmowania pacjentów.

W szpitalu działa także punkt szczepień przeciwko COVID-19. W sumie ponad tysiąc osób powyżej 80 roku życia zgłosiło chęć zaszczepienia się w jednostce.

W ciągu minionej doby stwierdzono 7 152 zakażeń w całym kraju, 6 423 osoby wyzdrowiały, a 419 zmarło.

W województwie śląskim odnotowano 489 nowych zakażeń, 27 osób zmarło. W Katowicach mamy 27 nowych zakażeń, jedna osoba zmarła.

2 KOMENTARZE

  1. Masakra jak sie wydaje nasza kasa kilka osob a wydano na budowe ogromne sumy a na wita stwosza stoi pusty szpital mozna bylo tam zrobic szpital covidowy a nie wydawac fortuny na przebudowe mck !!!

  2. Za decyzje przebudowy moc na szpital powinien odpowiedzieć osobiście ktoś , prokurator tym powinien się zająć. Ile kasy zmarnowane, jakie koszty A leczy się 22 osoby!!!!! Od początku było 100 pacjentów!!!!! A szpital przy Ceglanej trzeba było wynająć!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.