Tomas Kubalik / foto: GKS Katowice

Tomas Kubalik, mający za sobą występy w NHL i reprezentacji Czech, podpisał z GieKSą kontrakt obowiązujący do końca obecnego sezonu.

Tomas Kubalik związał się z GKS-em kontraktem ważnym do końca bieżącego sezonu. 30-letni napastnik to wychowanek HC Pilzno. W 2008 roku został wybrany w drafcie NHL przez Columbus Blue Jackets, dla których zagrał dwanaście meczów w przekroju dwóch sezonów. Swoje doświadczenie zdobywał przede wszystkim w AHL reprezentując Springfield Falcons – satelicki klub Blue Jackets. Występował także w Kanadzie, Finlandii, Niemczech i na Słowacji. Ostatnie dwa sezony spędził w Czechach reprezentując drużyny z Karlowych Warów i Witkowic. Ma na swoim koncie także liczne występy w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju oraz dwa mecze w pierwszym zespole. Jego brat Dominik jest zawodnikiem Chicago Blackhawks (NHL).

– Szukaliśmy skrzydłowego o określonych parametrach – wysokiego, nienagannego technicznie i charakteryzującego się prawym chwytem kija. W naszej ocenie Tomas spełnia te kryteria. Liczymy na to, że podwyższy jakość naszej ofensywy. Tym samym kadra GKS-u Katowice została skompletowana – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.