/ fot. Policja

Mieszkaniec Katowic handlował w sieci „szczepionkami” na COVID-19. Sprzedawał też negatywne wyniki testów. Jak się okazało był to 26-latek z naszego miasta.

„Policjanci Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji przy wsparciu Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dokonali przeszukania pomieszczeń u mieszkańca Katowic, który oferował do sprzedaży szczepionki na COVID-19 oraz zaświadczenia o negatywnym wyniku testów na obecność COVID-19” – poinformowała policja.

W styczniu 2021 policjanci podczas monitoringu sprzedaży w sieci produktów związanych z COVID-19 trafili na ofertę sprzedaży “„nowej szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawki” oraz „Negatywne testy COVID-19”.

„Analiza zgromadzonych materiałów pozwoliła wytypować 26-letniego programistę z Katowic” – informują śledczy. Mężczyzna chciał nawet 8 tys. zł za „szczepionkę”. Istniała też druga opcja zakupu – miał dostarczać skierowanie do przychodni na podstawie, którego dokonywano szczepienia. Przynajmniej tak twierdził.

„To jest ta sama szczepionka, którą pokazują w telewizji. Ma certyfikat” – mówił reporterom programu Uwaga TVN mieszkaniec Katowic, podczas próby sprzedania szczepionki. Zaznaczał, że ma dostęp do szczepionek i musi znaleźć kupca.

Czynności z mężczyzną prowadzą służby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.