Urząd Miasta Katowice / fot. Erdem Yildiz
Reklama

Antyszczepionkowcy chcą żeby katowiccy radni zajęli się szczepieniami na COVID-19. Do rady wpłynęło kilka petycji, w których zgłaszający chcą żeby radni sprzeciwili się ewentualnej: „segregacji ludzi i poddawaniu ich eksperymentom medycznym”.

Dzisiaj Komisja Skarg, Wniosków i Petycji w Katowicach rozpatrzy petycje antyszczepionkowców, którzy obawiają się szczepień na koronawirusa. Do rady wpłynęło kilka petycji o tej samej treści, podpisywały się pod nimi różne osoby. Niekoniecznie mieszkańcy Katowic.

Reklama

„Identyczne są treści, natomiast różne osoby podpisują petycje” – mówi nam Damian Stępień, przewodniczący Komisji Skarg, Wniosków i Petycji. Komisja każdą skargę musi rozpatrzyć osobno.

„Rząd planuje zrobić zrealizować ogólną akcję szczepień eksperymentalnymi preparatami, które zostały stworzone w nieprawdopodobnie szybkim tempie, których bezpieczeństwo nie zostało potwierdzone zgodnie z dotychczasowymi standardami” – czytamy w petycji skierowanej do radnych.

„W związku z powyższym narodowy program szczepień ma wszystkie cechy eksperymentu medycznego” – dodają zgłaszający petycję. Dzisiaj sprawą zajmą się miejscy radni, którzy ewentualnie powołają zespół w tej sprawie – jeden do wszystkich petycji. Radni mogą też wystąpić do miasta o opinię prawną.

Petycje o podobnej treści miały trafić również do innych miast w regionie.

Tutaj warto przypomnieć, że szczepionki Pfizer i BioNTech były testowane klinicznie na wszystkich etapach – były skrzętnie dokumentowane wszystkie skutki uboczne. Natomiast szczepionka faktycznie powstała szybko z powodu technologii opracowanej i gotowej dla innych koronawirusów.

Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. Anna Piekarska stwierdziła dla Medonet.pl, że to może być jedna z najbardziej bezpiecznych szczepionek w historii medycyny.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.