Samolot na Katowice Airport / fot. Slaskie
Reklama

Katowice-Airport: Łamali kwarantannę i chcieli do samolotu. Kolejne przypadki osób, które chciały dostać się do samolotu, a powinny znajdować się na kwarantannie. Osoby zatrzymane chciały lecieć do Irlandii i Turcji.

Na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach zatrzymano w sumie kilka osób, które złamały nałożone na nich kwarantanny przez sanepid.

Do Dublina w Irlandii chciała lecieć kobieta ze swoim synem. Został jej i synowi jeszcze jeden dzień kwarantanny.

„Kobieta tłumaczyła, że złamała kwarantannę, ponieważ chciała udać się do Irlandii, gdzie mieszka od kilku lat. Podróżną oraz jej syna przebadał lekarz znajdujący się w porcie lotniczym i nie stwierdził objawów choroby COVID-19” – informuje Szymon Mościcki ze Śląskiej Straży Granicznej.

Polka została ukarana mandatem w wysokości 500 złotych. Sprawę zgłoszono do sanepidu i na policję. Dzień później pojawił się kolejny przypadek złamania kwarantanny – tym razem chcieli lecieć do Cork w Irlandii. Chodziło o rodziców podróżujących z dwoma synami. Wszyscy powinni znajdować się na kwarantannie. Straż ukarała ich mandatami (kobietę 500 zł, mężczyznę 200 zł) w związku ze złamaniem zasad zawartych w przepisach o zapobieganiu chorób zakaźnych.

„W tym samym dniu do odprawy granicznej samolotu, lecącego do Antalii (Turcja), stawił się kolejny Polak. Jak się okazało, w dniu kontroli odbył jedynie trzy z dziesięciu dni kwarantanny, którą nałożył na niego sanepid.  Ponadto okazał do kontroli granicznej paszport, który w bazach teleinformatycznych widniał jako utracony. Mężczyzna nie opuścił terytorium Polski i dodatkowo został ukarany mandatem w wysokości 500 zł” – informuje Śląska Straż Graniczna.

Wcześniej też straż zatrzymała parę Irlandczyków, którzy chcieli lecieć do Cork – to 52-letnia kobieta i 36-letni mężczyzna.

„W trakcie kontroli granicznej okazało się, że na obywateli Irlandii sanepid nałożył obowiązek odbycia 10-dniowej kwarantanny. Mężczyzna w dniu kontroli odbył jedynie 3 dni kwarantanny, kobiecie z kolei pozostały 3 dni do jej zakończenia” – czytamy w komunikacie Straży Granicznej.

Pogranicznicy, że osoby objęte kwarantanną mają obowiązek przebywać we wskazanym przez siebie miejscu i stosować się do zaleceń służb sanitarnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.